איטום מעברי צנרת

מעברי צנרת

המאמר באדיבות חברת שרפים

בשעת שריפה, עלולות להישרף כל התשתיות במבנה. כדי לעכב את הבעירה משתמשים בחומרי איטום ייעודיים אשר מצליחים לעכב את הבעירה ובכך למנוע התלקחות מהירה של האש והרס רב בכל מקום.

איטום מעברי צנרת

איטום מעברי צנרת הוא הליך שקורה בשנים האחרונות בעת ביצוע שיפוצים מאסיביים ובעת בנייה של בתים חדשים. 

התכונה של החומרים החדשים היא יכולת של התנפחות לממדים משמעותיים, התופעה הזו יוצרת איטום שאינו מאפשר לעשן ולאש לעבור במעברים וכך מתבצע איטום מעברי צנרת. אפשר להשיג זאת באמצעות מוצרים כמו יריעות תופחות אשר מגנות על תעלות שיש בהן סוגים שונים של כבלים. כמו כן קולרים אשר מוצמדים לצנרת פלסטיק ומסוגלים ליצור בהם נפח מהותי של איטום וכך הבעירה אינה מתפשטת גם כאשר הצנרת מתמוססת.

קיים גם שרוול תופח שמחדירים אותו לצנרת ובכך אוטמים אותו והאש והעשן אינם מצליחים לעבור במעברים השונים וכך תשתית הצנרת אינה נשרפת ואינה יוצרת אפקט דומינו.

שריפה בכל מקום 

הימצאותם של חומרי האיטום יוצאי הדופן הללו יוצרים מצבים של עיכוב בעירה. זמן העיכוב הוא קריטי כיוון שבינתיים מגיעים לוחמי כיבוי האש, כדי לטפל בשריפה. בזכות מעכבי הבעירה התוצאות של הדליקה הן חמורות פחות מאשר היו לולא חומרי איטום מעברי צנרת.

כאשר מתרחשת שריפה בשלב ראשון פועלים החיישנים והספרינקלרים אשר מתיזים כמויות מים שבמקרים רבים מספיקים לכיבוי האש הראשונית או החלשה שלה, לאחר מכן המעברים נאטמים על ידי איטום מעברי צנרת ולכן מרוויחים בדרך זו זמן עד הגעת אנשי כיבוי אש.

מעכבי בעירה 

לאור היתרונות הרבים של מעכבי הבעירה, הם רשומים בכתבי הכמויות, כדי להיערך מראש לכל תרחיש של דליקה והדרך למנוע זאת. 

אולי יעניין אותך גם איטום מעברי אש

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

עוד מאמרים בתחום...

שחזור דיסק קשיח ישן

איך להציל חומר מדיסק קשיח ישן

בשנים האחרונות, חלה תופעה מאוד מציקה שהרבה משתמשים לא מבצעים גיבוי לחומר שלהם. עקב כך, בזמני המשבר, הם מאבדים את החומר ונאלצים לנקוט בשיטות להחזרת

קרא עוד »