איך בוחרים חברה להוצאה לאור?

איך בוחרים חברה להוצאה לאור?

הוצאה לאור היא גוף מסודר, שמרכז בתוכו מספר גדול של שירותים, לצורך הפקה של ספר והוצאה לאור שלו. חיפוש אחר השירותים הללו בנפרד באופן עצמאי, יכולה להיות מורכבת, מתישה וגם הרבה יותר יקרה, אבל איך בוחרים הוצאה לאור, שמתאימה לכם?

בחירת הוצאה לאור לפי מחיר

חברות הוצאה לאור של ספרי ילדים ומבוגרים מציעות בדרך כלל שירותים דומים: עריכה לשונית וספרותית, הגהה, עיצוב ועימוד, כריכה והדפסה לפי מספר עותקים רצוי ולבסוף – שיווק של הספר.

אבל כל חברה כזו מציעה מעטפת שירותים שונה מעט, עם רמות שונות של בעלי מקצוע ועם תוצאה סופית באיכות משתנה. לכן, חשוב לבחור חברה שמציעה שירותים במסגרת התקציב שלכם, אבל שגם נותנת לכם תמורה הולמת למחיר.

רמת הגמישות והזמינות של הוצאה לאור

הוצאה לאור יכולה לתת לכם סל שירותים מינימלי, הכולל עריכה, עימוד והדפסה בבית דפוס. אבל יש הוצאות לאור שגם מציעות שירותים נלווים, כמו ליווי תהליכי גיוס המונים למימון ספרי שמע, שיווק ויח"צ לאחר הפקת הספר, הפצה בינ"ל של הספר שלכם, השתתפות בדוכן מסודר בשבוע הספר ועוד.

כימיה אישית

מרבית הסופרים יבחרו הוצאה לאור עבור הספר שלהם, רק לאחר היכרות אישית עם ההוצאה לאור. זו הזדמנות מעולה לבדוק אם יש לכם כימיה עם הנפשות הפועלות, שיהיו אחראיות בזמן הקרוב על כל תהליכי ההפקה של הספר שלכם, הבייבי היקר ללבכם. לכן חשוב לבדוק שיש לכם גם כימיה אישית טובה.

לסיכום, בחית הוצאה לאור היא לא עניין של מה בכך. חשוב לתת לספר שלכם את הבסיס הטוב ביותר לצמוח ממנו, להתפרסם, להקסים את הקוראים ולהצליח. אם גם אתם רוצים לתת לספר שלכם את הטוב ביותר – דברו איתנו!

 

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

עוד מאמרים בתחום...

מעברי צנרת

איטום מעברי צנרת

המאמר באדיבות חברת שרפים בשעת שריפה, עלולות להישרף כל התשתיות במבנה. כדי לעכב את הבעירה משתמשים בחומרי איטום ייעודיים אשר מצליחים לעכב את הבעירה ובכך

קרא עוד »
טיפים לצילום אירועים מוצלח

טיפים לצילום אירועים מוצלח

צילום אירועים הוא תיעוד חשוב שכל מארגן אירועים זקוק לו. הוא צריך להיות מרשים, חיובי ואיכותי, כדי לאפשר למשתתפים ולמארגנים להיזכר באירוע המרהיב שהם ערכו

קרא עוד »