צילום קווי ביוב בעזרת מצלמות מתקדמות

צילום קווי ביוב

הביוב הוא אחד הדברים החשובים ביותר בתשתיות הביתיות והעירוניות. הביוב הוא למעשה צינורות גדולים המובילים מי שופכין מהבתים אל מאגרי מי השופכין. כמו כן באמצעות הצנרת מגיעים אלינו גם מים אל הבית ואלה יוצאים דרך הברזים בכיורים, במקלחת ובשירותים. הביוב מעביר מים נקיים אל הבתים ומוביל מים משומשים ומלוכלכים דרך הביוב אל מאגרי השופכין. כאשר יש תקלה בצינורות הביוב כמו סתימה כלשהי, צנרת פגומה שנקרעה, נחתכה, קרסה או מישהו שקדח פגע בה – הרי שיהיו לכך השלכות על מצב המים התקין במערכת הביוב.

למה אנחנו צריכים לצלם את הביוב מבפנים בכלל? ומתי נצטרך את זה?

צילום קווי ביוב מאפשר לנו לראות את הביוב מבפנים, משהו שקשה עד בלתי אפשרי להכניס אליו אדם. לא כל הצנרת מלאה בצינורות ענקיים שאדם יכול להיכנס בהם וגם זה לא תמיד הדבר הכי נעים. יתרה מכך מדובר במפגע בריאותי לעובדי האינסטלציה הנכנסים אל הביוב המצחין. בשל כל הסיבות הללו ובשלב העובדה שמצלמה או רובוט עם מצלמה יוכלו להפיק עבורנו צילום בהיר וטוב של המציאות המתרחשת בזמן אמת בביוב – הרי שזה עדיף בכל המקרים. כמו כן כדי לחסוך מסך של הריסת קווי צנרת רבים לצורך איתור תקלה נקודתית ניתן להיעזר במצלמה מיוחדת לצילום קווי ביוב ובעזרתה לאתר במהירות את התקלה ואת הנקודה שלה ולפתוח את הצנרת רק באותה נקודה לצורך ביצוע התיקון. עבודה מהירה יותר, פשוט נזק ופשוט עומס וקושי על העובדים.

כיצד ניתן לפשט את העובדה בקלות באמצעות צילום קווי ביוב?

בעבר כדי לטפל בתקלה בצנרת היו צריכים לפתוח את הצנרת בכמה מקומות כדי לאתר את התקלה. היה קשה יותר לאתר אותה. כיום באמצעות צילום קווי ביוב בעזרת מצלמות מתקדמות ניתן לאתר את התקלה בקלות ובמהירות. לבצע את התיקון במקום הנקודתי שבה יש את התקלה ולבצע את העבודה בצורה יעילה ומהירה יותר. לדוגמה: אם יש סתימה בצנרת, לא צריך לפתוח את הצנרת בכמה מקומות כדי לראות היכן יש זרימה של מים והיכן אין זרימה ולצמצם את השטח הפוטנציאלי שבו יכולה להיות הבעיה. עושים שימוש במצלמה – מאתרים את הסתימה ומטפלים בה במקום.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

עוד מאמרים בתחום...

המדריך לקניית תמונות באינטרנט

המדריך לקניית תמונות באינטרנט

כיום יש לא מעט מאגרי תמונות באינטרנט אשר יאפשרו לכם ליהנות מכמות אדירה של תמונות ברמת איכות מקצועית. מעצבים רבים בוחרים לעשות מנויים חודשיים לאתרים

קרא עוד »
אולפן גרין סקרין

אולפן גרין סקרין

היום ניתן למצוא לא מעט אולפנים המשתמשים בטכנולוגיית גרין סקרין על מנת לצלם סרטים, סדרות ותוכניות טלוויזיה שונות. מדובר בטכנולוגיה מתקדמת ומשוכללת, שכלל אינה דומה

קרא עוד »