עיצוב כריכות – למה זה חשוב?

עיצוב כריכות לספרים

המראה של הספר הוא נושא בעל משמעות רבה. וזה רלוונטי לכל ספר שהוא – בין אם זה ספר מודפס ובין אם זה ספר דיגיטל – E BOOK. לכן יש למעצב הגרפי שמופקד על הכריכה תפקיד חשוב מאוד. כזה שמשפיע על התדמית של הספר וכן על המכירות שלו. אכן, ככל שהכריכה מעוצבת טוב יותר והיא מדברת בשפה המדויקת של הספר, כך הספר יכול לרוץ טוב יותר, להימכר יותר ולצבור פופולאריות רבה.

כיצד מעצבים נכון את הכריכה?

עיצוב כריכות של ספרים הוא שלב לא פשוט לקראת ההוצאה לאור. וזאת כי אנחנו חפצים להיות בטוחים שהכריכה תהיה מעוצבת כראוי, והיא תשרת את התוכן של הספר ואת הספר בכלל. לכן אנחנו צריכים בשלב הראשון לדייק עם עצמנו, ולהחליט איזו סוג כריכה יכולה להתאים לספר המדובר. כמו כן יש להבין כי הכריכה חייבת לקבל עיצוב מקצועי מאוד. ולא כל מעצב גרפי יכול לספק את הצורך הזה. מעצבים גרפיים שיש להם ניסיון בתחום המאוד מסוים של עיצוב כריכות יכולים לבצע את העבודה הזו, ולהוביל את הספר שלכם למקום מופלא של הצלחה.

כל מה שצריך להופיע בכריכה

יש לתת דגש למידע שצריך להופיע על כריכת הספר. זה כמובן שם הספר – הכותר. שם המחבר או המחברים ופרטים מינימליים אחרים שיש לספר. כמו כן צריך להופיע על גב הספר מידע חשוב שבכוחו לעורר עניין ולגרום לאנשים לפתוח את הספר ולקנות אותו. אלו המלצות, פרק נבחר מתוך הספר, תקציר וכדומה. המידע הזה נועד לעורר את המתעניין לקרוא ולקבל מידע נוסף על הספר. ובמידה והוא אכן יגלה כי הספר מתאים לו הוא כמובן יוציא ארנק וישלם עליו. כך שעיצוב כריכות משפיע על היקף המכירות של הספר.

> קראו עוד מידע בנושא הוצאה לאור ספרים!

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

עוד מאמרים בתחום...

תיקון מסך אייפון

תיקון מסך אייפון

מסך האייפון הוא חלק הכי רגיש והכי שביר בכל מכשיר. יש לו נטייה מעצבנת לחטוף מכות, להיסדק, להישבר, להתנפץ וכל מה שהורס את המכשיר והופך

קרא עוד »

צלם חתונות

כדי למצוא את צלם החתונות הטוב ביותר, תצטרכו לעשות כמה דברים לפני כן. במאמר זה, אנחנו הולכים ללמוד יחד איתכם, כיצד תוכלו לשכור את הצלם

קרא עוד »