צילום צנרת ביוב

הקפדה על צילום, תיעוד ואיתור של מקור התקלה יכולה לסייע בתיקון קווי וצנרת ביוב. כמו כן, מומלץ לפעול במהירות על רקע בעיות בצנרת כדי למנוע נזקים בלתי הפיכים.

תיקון צנרת ביוב ושלבי פעולה מומלצים

יש כמה שלבים שחשובים להקפיד עליהם בניסיון לתקן קווי ביוב וצנרת ישנה. היות וצנרת ביוב ישנה היא מאפיין שמשותף למאות אלפי מבנים ובתים פרטיים בישראל, כדאי גם להכיר את שלבי הפעולה המומלצים. היכרות עם שלבי פעולה מן הסוג הזה יכולה להגביר את היעילות של עבודת הצילום ולמנוע נזקים בלתי הפיכים בטווח הארוך. כמו כן, עבודה בשלבים הנכונים חשובה עבור מי שרוצה להגן על הצנרת מפני בלאי ושחיקה.

ביצוע צילום לפני תיקון צנרת ביוב

השלב הראשון בתהליך התיקון הוא צילום של הצנרת מבפנים. בעזרת שימוש בציוד צילום מתקדם ניתן לתעד את מה שקורה בתוך קווי הביוב, לרבות באזורים מסועפים שהנגישות אליהם מוגבלת. הצילום מאפשר להתחקות אחר מקור התקלה ולזהות את אופי הבעיה בלי להרים את הריצוף או לשבור קירות. מבחינת לקוחות פרטיים, לאפשרויות התיעוד והצילום הללו יתרונות רבים. עם זאת, כמובן שאת התיעוד בפועל מבצעים אנשי מקצוע שמוזמנים לטפל בתקלה.

דגשים לתיעוד קווי הצנרת והביוב

התפקיד של אנשי מקצוע בשלבים הראשונים של תיעוד הצנרת הוא לבחור את ציוד הצילום המתאים. בשביל לבחור את הציוד המתאים בודקים מה קוטר קווי הצנרת, מתחת לאיזה חלק של המבנה הם עוברים ולאיזה מערכת ביוב עירונית הם מתחברים. במקביל, יש להביא בחשבון את המפרט הטכני של ציוד הצילום ואת הביצועים שלו. כמו כן, השאיפה היא להיעזר בציוד צילום שמעניק תמונות ותוצאות בזמן אמת. הפקת דוחות ונתונים תוך כדי הצילום מקצרת את משך זמן התיקון של צנרת הביוב ומייעלת אותו.

תיקון הצנרת לפי סוג הבעיה

לכל בעיה שקשורה לקווי הביוב או הצנרת יש פתרון אחר. את הצנרת מתקנים לפי סוג הבעיה ובהתאם למה שהעלה הצילום. אם למשל מגלים סתימה בביוב, אין ברירה אלא להזמין ביובית ולשאוב את כל המים יחד עם הגורם שגרם לסתימה. מנגד, בצנרת שחסומה על ידי שורשים נדרש טיפול מקיף עם חומרי הדברה. הדבר החשוב הוא בכל מקרה לפעול במהירות כי אף בעיה בצנרת הביוב לא חולפת מעצמה.

החשיבות של תיקון מהיר

כל אינדיקציה לבעיות במערכת הביוב חייבת להדליק נורה אדומה אצל בעלי בתים פרטיים או דיירים במבני מגורים משותפים. אינדיקציות מן הסוג הזה יכולות להיות ריחות לא נעימים, הצפות ותקלות חוזרות ונשנות. החשיבות של תיקון מהיר נובעת ממאפייני הצנרת ומהנטייה שלה לסבול מעוד תקלות כאשר הן לא מטופלות כהלכה.

בחברת תדמור טכנולוגיות מנוסים באיתור נזילות וצילומי ביוב עם ציוד מתקדם. בחיוג 03-6851122 נוכל לתאם עבורך צילום מקצועי ולסייע בתיקון צנרת ביוב.

השארת תגובה