קבלן מפתח    

 

מיהו קבלן מפתח?

קבלן מפתח הוא קבלן שתפקידו ללוות את הלקוח מתחילת הפרויקט ועד לסיומו עד לקבלת המפתח, קבלן מפתח הוא מלווה מקצועי עם אחריות גדולה המנהל את התקדמות הפרויקט, קבלן מפתח מספק אנשי מקצוע מקצועיים, מפקח בפועל על קבלני המשנה וצוות העובדים, תפקידו לתת שירותי פיקוח, עמידה מול כל בעלי המקצוע, ביצוע הפרויקט בצורה תקינה ויסודית, פיקוח על הפרויקט מתחילתו ועד לסיומו ועמידה בלוח זמנים,  תהליך הבניה הוא תהליך מורכב וארוך ודורש המון ידע, ניהול פרויקט באמצעות שירותי קבלן מפתח, דואגות בראש ובראשונה לאינטרסים של הלקוח, קבלן המפתח מתווך בין כל הגורמים השונים לטובת הלקוח בעזרה בהתלבטויות ומתן קבלת החלטות נכונות, בכדי להרים פרויקט בצורה מקצועית ותקינה, מה שחוסך ללקוח כסף בירוקרטיה וזמן.

 

מה תפקידו של קבלן המפתח? האם זה הכרחי?

תהליך בנית בית הוא תהליך ארוך ומורכב עם הרבה שלבים, שמעורבים בו הרבה גורמים ואנשי מקצוע, אשר מעורבים בתהליך כל הפרויקט מתחילתו ועד לסיומו וזה דורש ניסיון וידע רב,  תהליך בניה באופן עצמאי נדרש הרבה סבלנות, ידע וניסיון רב מחויבות והתחייבות הבנה בריצוף, אינסטלציה, איטום, חיפוי וכדו' עבודה מול בעלי מקצוע שונים, בירוקרטיה וזה עוד לא הסוף השאלה היא האם אנחנו בנויים לזה? ועד כמה?  לכן ישנה אופציה לנהל את הפרויקט בעזרת קבלן מפתח שיבצע את כל תהליך הבניה בבניה איכותית ומוצלחת על פי התקן ועד לסיום הפרויקט וקבלת המפתח, באופציה של בניית פרויקט באמצעות קבלן מפתח יש בשוק כל מיני חברות שצריך לבדוק את איכותם ומיומנותם מה הניסיון שלהם ומה הרמה של בעלי המקצוע שאיתם הם עובדים, רמת המקצועניות של קבלן מפתח היא חשובה מאוד מכיוון שהצלחתו של הפרויקט היא באחריותו. היתרונות של קבלן מפתח הוא, שלרוב העלות פחות או יותר של הפרויקט ידועה לנו מראש, מכיוון לקבלן המפתח יש ניסיון והוא יודע להעריך ולתמחר את הפרויקט עד לקבלת המפתח, קבלן המפתח פועל במקצועניות מכין את המגרש לתהליך הבניה גידור , חשמל, מים וכו', קבלן המפתח מנהל בכל מצב נתון בקרה על איכות העבודה ניהול זמן ועובדים, בטיחות תקינות. תחום הבניה במהלך השנים מתפתח ונדרשים לעבוד בהתאם לחוקים ותקנות חדשות ובירוקרטיה כזו או אחרת שנדרשת מצד הרשויות שלקבלן המפתח יש ניסיון והבנה לעבוד מול אותם נהלים, קבלן מפתח עוזר ללקוח בקבלת החלטות לטובת הפרויקט עובד מול האדריכל מייעץ ומתייעץ עם הלקוח לגבי בעיות או שיפורים.

לסיכום חשיבות קבלן המפתח

השכרת קבלן מפתח לפרויקט שלכם יחסוך ממכם הרבה אנרגיה זמן וכסף מיותר הוא  יהיה אחראי על התקשרות עם קבלנים מומחים לכל חלקי העבודה בבית ולכן הוא מתפקד גם כמנהל הבנייה, ואחראי על פרויקט הבניה בכללותו, מתחילתו ועד סופו עד לקבלת המפתח.  התקשורת עם קבלן המפתח נעשית כאשר הלקוח מחליט שעדיף לו לחסוך בזמן, ההתקשרויות עם הקבלנים השונים עבודה עם קבלן המפתח תוריד  ממכם הרבה אחריות לניהול העבודות השונות באתר הבנייה ובדיקת ההתקדמות נעשית מולו בלבד, בכך הוא יודע שהוא פונה רק אליו, ברגע שבחרתם קבלן מפתח מקצועי עם מחיר סביר וזאת לאחר בדיקה יסודית, תקבלו הצעת מחיר הוגנת בהתאם לפרויקט שלכם, תקבלו עבודה מקצועית ונאמנה עד לקבלת מפתח בראש שקט.

 

 

 

השארת תגובה