איתור נזילות במצלמה טרמית

 

איתור נזילות במצלמה טרמית נחשב לדרך הטובה והיעילה ביותר לאתר נזילה, בזמן שכיום, מומחים בתחום האינסטלציה ותשתיות המים מבצעים את הפעולה בכל מקום, בין אם מדובר במבנה פרטי או ציבורי. אבל מדוע שיטה זאת כל פופולארית וכיצד היא מתבצעת בפועל? כל המידע בהמשך!

איתור נזילות במצלמה טרמית – מדוע מדובר בדרך הטובה ביותר לאתר נזילה?

נזילות במבנה, בין אם מדובר במבנה פרטי עסקי או ציבורי, יכולות להעיב מאד על איכות החיים, בזמן שנזילה שאין מטפלים בה: תוביל ללחות בקירות, עובש אשר יצטבר על אלמנטים שונים במבנה, נזילות יובילו לצינורות ומערכות מים תקולות.

העדר טיפול והעדר איתור מקור הדליפה יורידו מאד את איכות החיים, וזאת בשל תחלואה שעלולה להתרחש באנשים שנמצאים במקום, כמו גם ירידת ערך הנכס בו ישנה רטיבות, לחות ועובש.

אז מה עושים?

אחת הדרכים היעילות ביותר לאתר נזילות בכל מקום, הינה באמצעות שימוש במצלמה טרמית שהפכה לדבר הבא בתחום האינסטלציה. הפופולאריות של שיטת איתור באמצעות מצלמה טרמית עלתה עקב כך שבעבר, על מנת לאתר מקור דליפה או מים, היה צורך בשבירת קירות כמו גם הרמת מרצפות – מה שהוביל לנזקים והוצאות רבות של שיפוץ לאחר איתור הנזילה. לכן כדי למנוע הוצאת כסף רב, רבים בוחרים באיתור נזילה בשיטה זאת שנעשית על ידי אינסטלטור מומחה.

כיצד מאתרים נזילות על ידי מצלמה טרמית?

כדי להבין את מהות הפעולה, חשוב בתחילה לדעת כי מצלמה תרמית הינה כזאת הפועלת ומזהה מקורות רטיבות על ידי סימון חום וקור, תוך שהמצלמה תסמן על הצג (באמצעות צבעים חמים וקרים) את מקור הנזילה ואת האזור במבנה בו ישנה לחות ורטיבות.

איתור נזילות במצלמה טרמית נועד כדי לזהות שינויים בטמפרטורה בקירות המבנה, בזמן שהמצלמה מצלמת את כלל תשתיות המים באמצעות שינוי זוויתי כולל ומקיף למען תיעוד כל המתרחש בתוך מערכות המים, הביוב האינסטלציה.

מצלמה זאת הידועה בשנה "מצלמות פנים צנרת" נועדה לבדוק תקינות ואיתור מקורות מים בביוב, בצינורות, במרזבים, בניקוז המזגן, בקירות ובחלונות, תוך שאינסטלטורים מומחים ישתמשו במצלמות מתקדמות שמתעדות ומנפיקות דוח מלא של מקורות המים של תקלות במקום.

בכך יכולים רבים מבעלי המבנים ליהנות משירות מושלם שנועד לאתר את מקור הנזילה ללא צורך בהרס של המבנה, תוך קבלת פתרונות מהירים ויעילים לבעיות האינסטלציה במבנה.

 

השארת תגובה